UAB “Biocentras” atstovai dalyvavo pasaulinėje parodoje “Biotechnica 2011”

  • Post author:
  • Post category:Be kategorijos

Šių metų spalio 11-13 dienomis biotechnologijų naujovės buvo pristatytos vienoje iš didžiausių tarptautinių parodų „Biotechnika 2011“ Hanoveryje (Vokietija). Parodos metu taip pat vyko seminarai, skirti gyvybės mokslų ir biotechnologijų tematikai. VšĮ „Versli Lietuva“ iniciatyva pirmą kartą po jungtiniu nacionaliniu stendu dalyvavo trys verslo bendrovės ir keturios mokslo institucijos: UAB „Biotechpharma“, UAB „Workshop of Photonics“, UAB „Biocentras“, KTU Maisto mokslo, technologijų ir kompetencijos centras, VU gamtos mokslų fakultetas, VU biochemijos institutas ir VU Biotechnologijų institutas.

Šių metų parodos šūkis „Flying high in Business and Technology“ atspindėjo mokslo ir verslo bendradarbiavimo bei partnerystės svarbą siekiant pažangiausių sprendimų tokiose srityse kaip medicina, maisto pramonė, žemės ūkis, tokiu būdu keliant tiek gamybos efektyvumą, tiek žmonių gyvenimo kokybę. Pasak organizatorių, Lietuvos stendas pritraukė nemažai lankytojų, kurie domėjosi bendradarbiavimo galimybėmis, taip pat mokslu ir studijomis Lietuvoje. Parodos dalyviai teigiamai įvertino VšĮ „Versli Lietuva“ organizacinius ir vadybinius gebėjimus, darbuotojų kompetenciją siekiant sudominti ir pritraukti galimus partnerius bei užsakovus iš kitų šalių.
UAB „Biocentras” projektų vadovė Olga Ančenko teigiamai vertina bendrovės dalyvavimą parodoje. „Džiaugiamės, kad parodos lankytojų bei dalyvių dėmesio sulaukė mūsų bendrovės sukurta grunto valymo nuo naftos teršalų technologija. Tikimės, kad tai gali būti pradžia bendradarbiavimo su užsienio partneriais”, – teigia projektų vadovė. Pasak jos, buvo labai naudinga susipažinti su vedančiųjų pasaulio kompanijų gaminama laboratorine įranga, palyginti ją su naudojama savo šalyje. Projektų vadovė Olga Ančenko pasigyrė, kad bendrovė gavo vertingų pasiūlymų iš Suomijjos ir Prancūzijos kompanijų, o artimiausioje ateityje planuojama pasirašyti sutartis su Dniepropetrovsko Valstybiniu Geležinkelio Universitetu dėl partnerystės vykdant bendrus ekologinius projektus.