UAB “Biocentras” pranešimas MITA renginyje

Birželio 16 d. Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra kartu su Lietuvos verslo konfederacija| ICC Lietuva surengė informacinę dieną apie tarptautines mokslinių tyrimų ir inovacijų programas. Į renginį buvo pakviesti verslo atstovai iš įvairia veikla užsiimančių Lietuvos įmonių.

UAB „Biocentras” darbuotoja Monika Kavaliauskė pasidalino sėkminga dalyvavimo įvairiuose tarptautiniuose projektuose patirtimi. Aplinkosaugines ir farmacines technologijas kurianti įmonė yra ilgametė ES bendrosios programos (BP) dalyvė, pradėjusi kelią jau nuo 5BP. Įvykdytų projektų sąraše: net keturi bendrosios programos projektai, trys EUREKA projektai, trys struktūrinių fondų projektai, du Lietuvos mokslo tarybos projektai ir daugelis kitų. Šiuo metu įmonė jau pateikusi ir naujų paraiškų 7BP, Pramoninės biotechnologijos plėtros programai, struktūriniams fondams ir kt.

Anot Monikos Kavaliauskės, „norint dalyvauti tarptautinėse mokslo programose, pirmiausia reikia ne tiek stiprių mokslinių tyrimų ar naujausios įrangos, bet kompetetingų tarptautinių partnerių, kurie atveria kelią projekto sėkmei. Mūsų partneriai projektuose – net iš 11 skirtingų Europos šalių”. Kaip teigia UAB „Biocentras” atstovė, neabejotinai svarbios ir inovatyvios idėjos, patyrusių mokslininkų ir projektų koordinatorių gebėjimas dirbti vieningoje komandoje, dažnai reikalinga drąsa, kūrybiškumas bei puikios anglų kalbos žinios.

Dalyvauti tarptautinėse programose išties verta: tai ir galimybė įgyti tarptautinės patirties, įgyvendinti savo mokslines idėjas, gauti finansavimą, komercializuoti sukurtus produktus, tapti matomais bent jau ES lygiu ir daugelis kitų privalumų. „Įsisukus į tarptautines mokslines programas – nebegali sustoti, nes jose dalyvauti norisi, o ES yra labai plati erdvė”, – tokia mintimi savo pasisakymą baigė M.Kavaliauskė.

Renginyje MITA darbuotojai pristatė ES 7-osios bendrosios programos galimybes mažoms ir vidutinėms įmonėms, Europos tarpvyriausybinę iniciatyvą EUREKA, Europos inovacijų programą EUROSTARS, ES Konkurencingumo ir inovacijų programos Eko-inovacijų iniciatyvą. Renginio dalyviai taip pat domėjosi parama tarptautinei pramoninės nuosavybės teisių apsaugai (patentams) bei mokestinėmis lengvatomis įmonėms, kurios vykdo MTEP veiklas.

(Parengta pagal MITA 2011.06.17 pranešimą spaudai)