UAB “Biocentras” pranešimas MITA renginyje

Birželio 16 d. Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra kartu su Lietuvos verslo konfederacija| ICC Lietuva surengė informacinę dieną apie tarptautines mokslinių tyrimų ir inovacijų programas. Į renginį buvo pakviesti verslo atstovai iš įvairia veikla užsiimančių Lietuvos įmonių.

UAB „Biocentras” darbuotoja Monika Kavaliauskė pasidalino sėkminga dalyvavimo įvairiuose tarptautiniuose projektuose patirtimi. Aplinkosaugines ir farmacines technologijas kurianti įmonė yra ilgametė ES bendrosios programos (BP) dalyvė, pradėjusi kelią jau nuo 5BP. Įvykdytų projektų sąraše: net keturi bendrosios programos projektai, trys EUREKA projektai, trys struktūrinių fondų projektai, du Lietuvos mokslo tarybos projektai ir daugelis kitų. Šiuo metu įmonė jau pateikusi ir naujų paraiškų 7BP, Pramoninės biotechnologijos plėtros programai, struktūriniams fondams ir kt.

Anot Monikos Kavaliauskės, „norint dalyvauti tarptautinėse mokslo programose, pirmiausia reikia ne tiek stiprių mokslinių tyrimų ar naujausios įrangos, bet kompetetingų tarptautinių partnerių, kurie atveria kelią projekto sėkmei. Mūsų partneriai projektuose – net iš 11 skirtingų Europos šalių”. Kaip teigia UAB „Biocentras” atstovė, neabejotinai svarbios ir inovatyvios idėjos, patyrusių mokslininkų ir projektų koordinatorių gebėjimas dirbti vieningoje komandoje, dažnai reikalinga drąsa, kūrybiškumas bei puikios anglų kalbos žinios.

Dalyvauti tarptautinėse programose išties verta: tai ir galimybė įgyti tarptautinės patirties, įgyvendinti savo mokslines idėjas, gauti finansavimą, komercializuoti sukurtus produktus, tapti matomais bent jau ES lygiu ir daugelis kitų privalumų. „Įsisukus į tarptautines mokslines programas – nebegali sustoti, nes jose dalyvauti norisi, o ES yra labai plati erdvė”, – tokia mintimi savo pasisakymą baigė M.Kavaliauskė.

Renginyje MITA darbuotojai pristatė ES 7-osios bendrosios programos galimybes mažoms ir vidutinėms įmonėms, Europos tarpvyriausybinę iniciatyvą EUREKA, Europos inovacijų programą EUROSTARS, ES Konkurencingumo ir inovacijų programos Eko-inovacijų iniciatyvą. Renginio dalyviai taip pat domėjosi parama tarptautinei pramoninės nuosavybės teisių apsaugai (patentams) bei mokestinėmis lengvatomis įmonėms, kurios vykdo MTEP veiklas.

(Parengta pagal MITA 2011.06.17 pranešimą spaudai)

×

Cart

UAB „Biocentras“ mokslininkai sukūrė efektyvią pramoninių nuotekų valymo nuo naftos teršalų technologiją. Jos efektyvumas leidžia sumažinti nuotekose esančių suspenduotų medžiagų koncentraciją iki 25 mg/l ir naftos produktų iki 1 mg/l.

Mūsų nuotekų valymo įrenginiai yra įrengti daugiau nei 30 įmonių visoje Lietuvoje.

Užterštam gruntui valyti naudojami UAB „Biocentras“ sukurti biologiniai preparatai „Degradoilas“ ir „Emulvinas“ bei jais pagrįstos biologinio valymo technologijos. Gruntą valant biotechnologiniais būdais ir metodais išvengiama antrinio teršimo, o naftoje ir jos produktuose esantys angliavandeniliai suskaldomi iki ekologiškai neutralių ir aplinkai nekenksmingų junginių. Gruntas yra išvalomas iki leidžiamo užterštumo lygio.

Naftuoto grunto valymo greitis ir efektyvumas priklauso nuo įvairių veiksnių:

  • Naftos angliavandenilių sandaros;
  • Meteorologinių sąlygų;
  • Purenimo technologijos;
  • Veiksmų suderinamumo su užsakovu.

Biologiniu būdu (būtent bakteriniais preparatais) valant naftuotą gruntą betoninio pagrindo aikštelėse, likusiam sunkiųjų angliavandenilių kiekiui pasiekus 50 – 100 kg/t (priklausomai nuo pradinės sudėties), gruntas yra pervežamas valyti į grunto laukus. Juose jis yra išvalomas iki nustatytų LAND reikalavimų.