Unikalus fermentinis kompleksas. Pasaulyje patentuota technologija

Kodėl Luke?

LUKE –  tai visa laboratorija viename kremo indelyje!

Tik įsivaizduokite, kaip visa gydytojų, mikrobiologų ir chemikų komanda nusileidžia  tiesiai ant pažeistos, SOS ženklus signalizuojančios odos ir čia pat, nedelsdami pradeda daryti savo darbą! Būtent taip veikia mūsų fermentų kompleksas.

Šis inovatyvus kompleksas, išgaunamas iš kruopščiai keletą parų auginamo mikroorganizmo, pereina visą eilę technologinių etapų ir išgrynintas bei stabilizuotas galiausiai atkeliauja iki LUKE produktų gamybos.

Kad fermentų kompleksas veiktų tikslingai ir efektyviai, jo poveikis buvo tirtas ne vienerius metus, o technologija patvirtinta Lietuvos ir pasaulio patentais.

Šiai dienai tai yra unikalus LUKE parašas – žalias, gyvas mūsų produktų komponentas, kurio nerasite jokiame kitame kosmetikos gaminyje.  Įrodyta, kad jis iš tiesų veikia! Tuo mes įsitikinome ikiklinikinių tyrimų metu, padedant atkurti odą pacientams patyrusiems nudegimų, bei kasdien sulaukdami mūsų klientų atsiliepimų apie efektyvią pagalbą sprendžiant odos problemas.

Nustebsite, tačiau be unikalaus fermentų komplekso, mes naudojame ir antrą, tokią pat vertingą bei pasaulinį patentą turinčią žaliavą. Tai – tirpūs mielių beta-gliukanai.

Kuo gi jie ypatingi? Ogi tuo, kad specialios technologijos pagalba yra apdorojami taip, kad tampa tirpūs vandenyje ir biologiškai aktyvūs. Jie yra tikri padėjėjai esant jautriai, sudirgusiai, nualintai odai. Be to, yra duomenų, kad gliukanai padeda atitolinti odos senėjimą.

Kremuose ir serumuose esantys β-gliukanai stiprina epidermio apsaugines savybes, atlieka  drėkinamąją  funkciją, skatina gijimo procesus. Stimuliuodami Langerhanso ląsteles, β-gliukanai stiprina odos atsparumą įvairiems mikrobams, pasižymi priešuždegiminiu poveikiu.

Literatūros šaltiniuose rašoma apie  β-gliukanų raminamąjį ir priešalerginį poveikį odai.

Kalbėdami apie LUKE produktų vertę, mes taip pat turime omenyje ir kitas vertingas žaliavas: augalinius ekstraktus, vitaminus, natūralius aliejus. Laikomės principo nekurti ,,tuščios“ kosmetikos, užpildytos nereikalingais, beverčiais  ingredientais. Malonesnę kremo tekstūrą stengiamės išgauti naudodami natūralius augalinius aliejus, sviestus, augalinės kilmės emulsiklius, humektantus.

Gamindami LUKE produktus, remiamės moksline informacija  ir renkamės tokias augalinių ekstraktų, vitaminų ar mineralų koncentracijas, kurių poveikis aprašytas moksliniuose tyrimuose ir kurios bus veiksmingos mūsų gaminyje. Stengiamės sukurti visavertį produktą ir išgauti didžiausią jo teigiamą poveikį.

Džiaugiamės galėdami pasiūlyti skirtingus produktus: tiems, kurie mėgsta lengvesnes tekstūras, siūlome rinktis hidrogelius, serumą, kaukę, o tiems, kurių oda reikalauja daugiau aliejų bei lipidų, rekomenduojame išbandyti kremus.

Tikimės, kad mūsų produktų asortimente atrasite savo mėgstamiausius!

2013m. Biocentre sukurta dar viena labai svarbi technologija – unikalaus fermentų komplekso gamyba. Išradimas priskiriamas farmacinės biotechnologijos ir biomedicinos sritims.

    Šio išradimo esmė yra sukurti fermentų, išskirtų iš Streptomyces gougerotii 101 daugiafermentinius biopreparatus, pasižyminčius proteolitiniu, kolagenaziniu, elastaziniu, amilolitiniu, lipaziniu, gliukanaziniu, dezoksiribonukleaziniu ir lizuojančiu aktyvumais ir panaudoti kosmetikos, antibakterinių preparatų bei žaizdų gydymui skirtų preparatų gamyboje. Biopreparatas turėtų veikti visuose žaizdos gijimo procesuose kartu su imunine sistema, turėtų plataus spektro antibakterinį poveikį, selektyviai šalintų nekrotinius audinius, mažintų randų susidarymą, pagreitintų gijimo laiką ir tiktų įvairios kilmės bei pobūdžio žaizdų gydymui.    

Daugiafermentinių biopreparatų išskirtinė gamybos technologija pasižymi tuo, kad keičiant fermentų koncentraciją juose, keičiasi jų taikymo sritis.

Technologija yra patentuota Lietuvoje  ir pasaulyje pavadinimu: „Fermentų kompleksų išskyrimas iš steptomyces gougerotii 101, daugiafermentinių biopreparatų ruošimas bei taikymas“ (Extraction of enzyme complexes from streptomyces gougerotii 101, preparation of multienzyme biopreparations and their application“ ). Technologijos patento numeriai: LT6177B  ir WO 2016055839A1.

Šis proteolitiniu ir kolagenaziniu aktyvumu pasižymintis kompleksas buvo sukurtas  nudegimų, žaizdų, trofinių opų, pūslelinės pažeistos odos gydymui, kadangi veikia antibakteriškai, valo žaizdą nuo mirusių ląstelių, skatina gijimą, greitina audinių proliferaciją ir mažina randų formavimąsi. Po atliktų  mokslinių  ir ikiklinikinių tyrimų, proteolitinis fermentų kompleksas pradėtas naudoti naujuose preparatuose, skirtuose pažeistos odos atkūrimui bei kosmetikos produktų linijoje „LUKE“.

Fermentų komplekso, gauto iš Streptomyces gougerotii 101, sudėtis

Kolagenazė ir proteazė

Skaido negyvas odos ląsteles, pažeistas kolageno molekules, geriau sugyja randinis audinys ir jis tampa ne toks matomas.

Elastazė

Stimuliuoja kolageno sintezę, padeda atsistatyti odos barjerui

Gliukanazė ir kiti lizuojantys fermentai

Ardo mikrobų ląstelių sieneles ir tokiu būdu stabdo jų vystymąsi odos pažeidimo vietose, taip užkertamas kelias infekcijai.

DNRazė

Hidrolizuoja suirusių ląstelių DNR, taip pagreitindama žaizdos išsivalymą nuo nekrotinių audinių.

Amilazė

Reguliuoja EGF augimo faktoriaus išsiskyrimą, taip pagreitindama žaizdos užsivėrimą

Lipazė

Sulėtina prostaglandinų sintezę, sumažindama aplink žaizdą susidariusį audinių patinimą

Fermentų komplekso, gauto iš Streptomyces gougerotii 101, sudėtis

Stimuliuoja kolageno sintezę, padeda atsistatyti odos barjerui
Selektyviai šalina nekrotinius audinius
Pasižymi antibakterinėmis savybėmis
Šalina suragėjusį odos sluoksnį
Stimuliuoja organizmo imuninę sistemą
Skatina greitesnį odos atsinaujinimą
Pagreitina įvairių odos pažeidimų gijimą
Apdorojus preparatu, praktiškai nelieka randų

Patentuotas fermentų kompleksas veikia visose epidermio atsinaujinimo stadijose, šalina suragėjusį odos sluoksnį, skatina greitesnį odos atsinaujinimą, turi antibakterinį poveikį.

Patentuotų technologijų pritaikymas produktų gamyboje

Įmonė  tirpių ß-gliukanų kompoziciją  ir fermentų kompleksą naudoja specialios paskirties  kosmetikos produktų linijos LUKE gamyboje. Gaminio formulėje gali būti naudojamas tiek vienas komponentas, tiek abiejų komponentų deriniai. Gaminiuose naudojant  ß-gliukanų ir fermentų komplekso kompozicijas galima gauti ypač veiksmingus preparatus, skirtus įvairių odos problemų sprendimui.

LUKE KOSMETIKOS IR HIGIENOS PRODUKTAI, KURIUOSE PANAUDOTOS PATENTUOTOS TECHNOLOGIJOS

Esame atviri naujiems projektams

Įgyvendinkime idėjas kartu!